Współpraca z Technikum Kreatywnym

Przez ostatnie miesiące współpracowaliśmy z Technikum Kreatywnym na płaszczyźnie wymiany doświadczeń oraz zainicjowania procesu wdrożenia uczniów do świata sportu elektronicznego. Możemy z dumą ogłosić, że misja zakończyła się pełnym sukcesem!

Na początku obecnego roku kalendarzowego rozpoczęliśmy rozmowy z władzami Technikum Kreatywnego nad realizacją krótkoterminowego programu partnerskiego, który miał za zadanie uczniom pokazać świat gier z zupełnie innej perspektywy. Po wyselekcjonowaniu najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów zabraliśmy się do działań w temacie ogólnie rozumianej idei popularyzacji sportu elektronicznego. Tymi wyselekcjonowanymi uczniami byli Oskar Grabiec, Marcin Najdowski oraz Hubert Rosiński. Pierwsza dwójka miała za zadanie nauczyć się działań z zakresu zarządzania społecznością, a ostatni pomagał w dostarczeniu odpowiedniej oprawy wizualnej.

Co więcej, kontynuacja programu oraz aktywna postawa ze strony zainteresowanych pozwoliła na zaangażowanie aż 10 uczniów Technikum Kreatywnego w przygotowanie rozgrywek Polbit Arena Tournament 2018 – od osób wydających identyfikatory, przez sędziów, na montażu wideo kończąc. Głęboko wierzymy, że stawianie na młodych może być kluczem do dynamicznego rozwoju sportu elektronicznego na świecie.

Hubert (z prawej) na bieżąco aktualizował wyniki oraz pomagał w tworzeniu grafik dla montażysty i operatora.

W ostatni piątek pionierom inicjatywy rozdaliśmy certyfikaty uczestnictwa w programie mentorskim oraz podziękowaliśmy za duże zaangażowanie uczestników w rozwój projektu. Cieszymy się również, że udało nam się pokazać młodym ludziom, że praca z grami komputerowymi wcale nie jest tożsama z intensywną rywalizacją. Wierzymy również, że przyszły rok kalendarzowy pozwoli nam na rozpoczęcie jeszcze większej liczby podobnych programów edukacyjnych.

Marcin Najdowski
Nie spodziewałem się tak świetnej organizacji. Polbit Arena Tournament to zdecydowanie najlepsze wydarzenie jakie miałem szczęście współtworzyć. Jeśli za rok organizatorzy zechcieliby ponownej współpracy, nie odmówię!

Hubert Rosiński
Super organizacja! Warunki do pracy w zupełności wystarczały i pozwalały realizować powierzone zadania. Świetna ekipa z którą bardzo miło mi się pracowało. Za rok zrobimy to z jeszcze większym rozmachem!

Marcin podczas Polbit Arena Tournament pełnił rolę sędziego. Pomagał zagranicznym zawodnikom w konfiguracji sprzętu i dbał o sprawny przebieg rozgrywek.