VR: Na jakie gry czekamy?

Bieżący rok będzie z pewnością udanym rokiem dla wirtualnej rzeczywistości. Technologia VR staje się coraz bardziej popularna, a producenci gier są coraz bardziej odważni w próbach zaskoczenia gracza. W związku z tym razem z naszymi parterami z Projekt Reality postanowiliśmy wybrać najbardziej obiecujące premiery 2019 roku. Na co czekamy?

Blood & Truth

Pierwszym tytułem na naszej liście Blood & Truth, którego tegoroczna premiera zaplanowana jest na konsolę PS4 VR.
Produkcja jest połączeniem gry FPS z elementami gry szpiegowskiej. Akcja tytułu rozgrywa się w kryminalnym półświatku Londynu. Główny bohater to Ryan Marks, wszechstronnie uzdolniony żołnierz sił specjalnych. Po powrocie z zagranicznej misji postanawia się zemścić na gangsterach, którzy skrzywdzili jego rodzinę. Scenariusz niby klasyczny, ale to co wyróżnia tę grę to właśnie VR. Poruszamy się padem z możliwością gry na pałeczkach MOVE. Możemy być pewni, że imersja będzie na światowym poziomie, bo stylistyka i oprawa graficzna zachwycają na każdym kroku. Czuć tu klimat Jamesa Bonda oraz poprzedniej gry studia – The London Heist. Nie mamy wątpliwości, że jest to tytuł, który w ciemno można polecić KAŻDEMU!

HELLGATE


Druga pozycja należy do HELLGATE. Jest to pierwszoosobowa gra akcji w klimacie science fiction. Akcja gry rozgrywa się na Ziemi podczas krwawej wojny między ludźmi, a demonami. Zadaniem gracza jest eliminacja wrogów z innego świata. W grze dostępny mamy szeroki arsenał broni – karabiny, strzelby czy granaty z pewnością ułatwią eliminowanie zastępów przeciwników. Sama gra powstała z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości – w trakcie zabawy mamy pełną swobodę poruszania się po ootoczeniu. Możemy rozglądać się poprzez ruchy głowy, a cały świat gry nie będzie miał przed nami tajemnic. Całość działa na podstawie technologii Unreal Engine 4 i z pewnością zagwarantuje wiele godzin wyśmienitej zabawy. Ponury klimat towarzyszący rozgrywce tylko potęguje realizm i odczuwane emocje, co pozwoli zapamiętać ten tytuł na bardzo długo.

POPULATION ONE


Gra typu Battle Royale na Oculusa, HTC oraz Windows Mixed Reality? To będzie hit! Naszym zdaniem tak niesamowity gatunek jakim są gry BR w połączeniu z najnowszą technologią to gwarancja sukcesu. Plądrowanie budynków czy zdobywanie budynku to jeden cel – przetrwać i pozostać jedynym ocalałym na mapie to drugi. Na ten moment ciągle brakuje wielu kluczowych szczegółów, m.in. tego czy w grę będzie można grać samemu czy preferowana będzie gra drużynowa, ale wiadomo, że nie zabraknie możliwości budowania. Stawiane konstrukcje mają sprawić, że gra będzie bardziej uniwersalna i… nieprzewidywalna. Bieganie, wspinanie się czy latanie – możliwości będzie sporo, a wszystkie z pewnością przyniosą ogrom frajdy. Jedyne czego się obawiamy, że gra może być… aż za intensywna! Ale czy to źle? My nie narzekamy i z niecierpliwością czekamy na możliwość zanurzenia się w nieograniczonym świecie gry!

Artykuł powstał we współpracy z Projekt Reality.