Takich dwóch, jak nas trzech, nie ma ani jednego – testujemy komputer ARRV2.1 od firmy Polbit

Mija kolejny tydzień i nadciąga nowa recenzja. Tym razem coś z innej beczki. W prezentowanym zestawie, w porównaniu do poprzedniego składaka, doszło do kilku gruntownych zmian w najważniejszych komponentach. Wiele jednak wskazuje na to, że wydajność pozostała niemalże niezmienna. Sprawdźcie jak ARRV2.1 przebrnął przez nasz plac bojowy.Oszczędność w parze z jakością

Szukanie dobrego sprzętu z akceptowalną przez nas wydajnością nierzadko sprawia nam wiele problemów. W tym zestawie staraliśmy się dobrać tak komponenty, aby nie wydać dużo, a zyskać znacznie więcej. Częścią, która odgrywa tu największą rolę, jest płyta główna Asus PRIME X370-PRO. Na ten moment odchodzimy trochę od komponentów MSI i bacznie obserwujemy wyniki Asusa. Jak oceniają go użytkownicy?

 

Mega wydajność, niska cena, bogate wyposażenie i elegancki wygląd to główne plusy tego produktu. Ze szczegółowych rzeczy, najwięcej zwracano uwagę na bardzo dobry układ zasilania CPU, który bez problemu wystarczy dla topowych wersji Ryzen, szczególnie przy próbach overclockingu. Do tego zadowalające 8 portów SATA3, jak również technologia ASUS 5-Way Optimization, dzięki której zwiększymy wydajność, aby uruchomić gry z najwyższą efektywnością sprzętu, przyspieszymy bądź spowolnimy pracę wentylatorów, a także dostosujemy pobór energii.

 

Wartym uwagi jest również oprogramowanie Fan Xpert 4 które znacznie lepiej wpływa na adekwatną do warunków pracę wentylatorów. Zamontowane tam trzy czujniki termiczne, monitorują temperaturę CPU i GPU oraz dysku twardego. Oprócz wentylatorów, wykorzystane zostały również elementy chłodzenia wodnego – wszystko to przekłada się na jeszcze sprawniejsze działanie.

 

AMD-ek i znany nam “Safajer”

Tak prezentują się części, które zadbają o wygląd naszych ulubionych gier. Miłośnicy topowych gier esportowych raczej nie powinni narzekać. Dla tych lubiących kombinować przy swoim sprzęcie – procesor AMD Ryzen 5 1400 Quad-Core 3,3 GHz można podkręcić bezproblemowo. Wielu użytkowników ocenia nawet, że w swoim przedziale cenowym jest on lepszy od Intela, a zwłaszcza po małym overclockingu.

 

Poprzednio używana przez nas karta graficzna i tym razem nie zawiodła naszych oczekiwań. Radeon RX 580 Series 8GB ma w sobie kolejne pozytywy. Technologia VR Ready pozwala bawić się wirtualną rzeczywistością, zapewniając dobrą jakość obrazu, płynność i dynamikę. To świetny wybór dla miłośników takiej rozrywki.

 

TimeSpy kontra ARRV2.1

Program 3DMark to w naszych testach już podstawa. W znanym już nam benchmarku sprawdziliśmy na co stać naszą maszynę. Standardowo po ustawieniu rozdzielczości FULL HD (1920 x 1080) i wysokich parametrach graficznych uzyskaliśmy takie rezultaty:

 

 • GPU score:  5639 wynik grafiki (powyżej 30 fps),
 • CPU score: 3197 wynik procesora

 

Test wykonywany był na poniższych ustawieniach:ARRV2.1 i osiągi w grach

Po krótkim przedstawieniu podzespołów, czas na najważniejsze testy wydajności. Oto jak nasz sprzęt wygląda praktyce:

 • Counter Strike: Global Offensive – około 100 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD i 120 przy najniższych
 • League of Legends – około 130 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD
 • GRID – około 120 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD
 • GTA V – około 80 FPS przy wysokich ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD

 

Naszą video recenzję obejrzycie na profilu FB, Polbit Esport League.

 

Ogólna specyfika

 • płyta główna – Asus PRIME X370-PRO
 • procesor – AMD Ryzen 5 1400 Quad-Core 3,3 GHz
 • karta graficzna – Radeon RX 580 Series 8GB
 • dysk twardy – SSD 480gb
 • pamięć RAM – standard pamięci DDR4, wmontowane 8gb
 • obudowa – TomaHawk LED MID TOWER, kolor czarny
 • chłodzenie – SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
 • zasilacz – Rebeltec ATX ver 2.31 TITAN 600W

 

Zainteresowanych odsyłamy do sklepu Polbit, który znajduje się tutaj.