Polbit Arena Tournament 2018

Po wielu miesiącach oczekiwania możemy dumnie ogłosić, że inauguracyjny turniej CS:GO z okazji otwarcia naszej nowej areny odbędzie się 20-21 października bieżącego roku. Rozgrywki po raz kolejny będą miały międzynarodowy charakter, a na uczestników imprezy czeka cała masa atrakcji.

Więcej niż rok temu

W zmaganiach CS:GO weźmie udział osiem drużyn. Podobnie jak rok temu do turnieju głównego zaprosiliśmy dwóch reprezentantów Polski oraz dwie formacje zagraniczne. Stawkę uzupełnią cztery zespoły wyłonione w kwalifikacjach. Informacje o drużynach zaproszonych wraz z krótkim opisem naszych uczestników będziemy publikować raz w tygodniu.

Pula nagród turnieju to aż €5.000! Uczestnicy rozgrywek mogą być jednak pewni, że na tym nasza gościna się nie kończy. Wszyscy gracze będą mieli zapewniony ciepły posiłek oraz atrakcje dodatkowe, aby móc w pełni skoncentrować się na rywalizacji w turnieju.

1 miejsce – €2.500 (ok. 10700 zł)
2 miejsce – €1.250 (ok. 5350 zł)
3 miejsce – €750 (ok. 3200 zł)
4 miejsce – €500 (ok. 2150 zł)

Najlepsi zawodnicy turnieju zostaną również uhonorowani nagrodami indywidualnymi.

Stawiamy na lokalnych

W turnieju finałowym poza drużynami zaproszonymi przez organizatora, znajdzie się miejsce również dla ambitnych zespołów aspirujących do walki z najlepszymi. Specjalnie dlatego przygotowaliśmy unikalne sposoby kwalifikacji poprzez stworzenie lokalnego oraz ogólnopolskiego systemu eliminacji. W ten sposób chcemy zagwarantować, że w turnieju pojawią się przedstawiciele lokalnych ekip oraz najskuteczniejsze zespoły z całej Polski.

W kwalifikacjach lokalnych będzie mogło wziąć udział 16 zespołów, które wcześniej uiszczą opłatę rejestracyjną w wysokości 150 zł. Dodatkowo w każdym zespole musi być co najmniej 3 graczy z województwa zachodniopomorskiego. Drużyny te zostaną następnie podzielone na cztery grupy spośród których wyłonimy dwie najlepsze ekipy. Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo na kanale Polbit Esport League. Dodatkowo pięciu zgłoszonych zawodników do kwalifikacji lokalnych w każdym zespole ma zagwarantowany dwudniowy bilet wstępu na wydarzenie główne.
Kwalifikacje lokalne rozgrywane będą w dwóch turach: 24-29 września oraz 1-6 października.

W kwalifikacjach ogólnopolskich nie ma limitu uczestników, a opłata rejestracyjna wynosi 60 zł. Drużyny następnie otrzymują prawo startu w czterech turniejach eliminacyjnych z których zwycięzcy zmierzą się w zamkniętych kwalifikacjach o prawo występu na turnieju finałowym.
Wpisowe można wpłacać cały czas, ale czym szybciej drużyna opłaci swój udział w turnieju, tym więcej turniejów kwalifikacyjnych będzie mogła zagrać!
Kwalifikacje ogólnopolskie będą rozgrywane w terminach: 19 września, 22 września, 3 października, 6 października oraz finał kwalifikacji 7 października.

Dostęp do informacji o zapisanych zespołach oraz przejrzenie postępów kwalifikacji będzie możliwe na stronie eliga.pl po kliknięciu w zakładkę Kwalifikacje.

Co dla odwiedzających?

Wszystkich miłośników CS:GO serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas nadchodzącego wydarzenia. Na wszystkich odwiedzających czeka masa atrakcji! Planowane sesje z zawodnikami pozwolą Wam na porozmawianie z Waszymi idolami, zdobycie autografu czy zrobienie wspólnej fotki. Nie zabraknie również sportowców wspieranych przez firmę Polbit, w tym walecznego Karola Bedorfa czy koszykarzy Ogniwa Szczecin.
Planujemy zorganizowanie także dodatkowych zmagań dla odwiedzających. Z pewnością Was nie zawiedziemy!

Sprzedaż biletów na wydarzenie oraz zapisy do turniejów rozpoczną się na początku września.