Podsumowanie grupy B

Po rezygnacji z Polbit Arena Tournament 2018 przez Klauny – droga do półfinałów była dla wszystkich zespołów o wiele łatwiejsza. W grupie B mieliśmy bowiem tylko 3 drużyny – doświadczonych zawodników z EURONICS, ambitnych Czechow z Team Brute oraz lokalsów z ekipy Paprykarze. Czy mecze dostarczyły wiele emocji? Jak najbardziej!

Statystyki:

  • Team Brute 16-2 Paprykarze   Mapa – Mirage

  • EURONICS 16-9 Paprykarze   Mapa – Mirage

  • Team Brute 16-13 EURONICS   Mapa – Overpass

Zmagania rozpoczęły się od szlagieru, czyli potyczki pomiędzy Team Brute, a EURONICS. Mapa zdecydowanie sprzyjała Czechom, którzy po pierwszej połowie spotkania tracili jedną rundę do przeciwników. Była to jednak dla nich osobista wygrana i ze zdwojoną siłą ruszyli do walki z EURONICS. Najpierw wygrana runda pistoletowa, a potem stopniowa kontrola spotkania, pozwoliły Czechom na sprawienie ogromnej sensacji i wygranie ich debiutu na Polbit Arena Tournament 2018. Świetne zawody rozegrał Zdeněk “daxen” Dušek, który z 28 fragami był najskuteczniejszym strzelcem w tym meczu. Zawodnicy niemieckiej organizacji zaskoczeni byli wysokim poziomem rozgrywek, ale z pewnością nie zamierzali się poddać w walce o nagrody.
Kolejnym rywalem EURONICS byli Paprykarze. Szczecińska formacja sprawiła wielką niespodziankę, eliminując w kwalifikacjach Check-point Team. Jednak w starciu z bardziej utytułowanym teamem – nie mieli argumentów do wygrania tego spotkania. Chociaż zdarzały się pojedyncze akcje w których Damian “kiełbasa” Kiełbasa czy Oskar “sarna” Orszulak zdobywali po kilka zabójstw to od początku do końca mecz był pod kontrolą EURONICS.
W meczu o wszystko Paprykarze potwierdzili tylko, że odstają od reszty stawki w tej rywalizacji. Bezdyskusyjnie polegli z Team Brute, którzy z pierwszego miejsca awansowali do półfinałów.

Team Brute sprawili ogromną niespodziankę