Podsumowanie finałów Polbit Arena Tournament 2018

Do wielkich finałów Polbit Arena Tournament 2018 awansowały cztery najlepsze formacje z fazy grupowej: pewni swego zawodnicy Izako Boars, charyzmatyczni Czesi z Team Brute, zdeterminowani i nieszablonowi gracze Codewise Unicorns oraz zmotywowani killerzy z EURONICS. Kto z nich okazał się najlepszy?

Oba mecze półfinałowe były bardzo wyrównane. W pierwszej potyczce Codewise Unicorns stanęło naprzeciw Team Brute. Pierwsza mapa to totalna dominacja ze strony Polaków, którzy pewnie wykorzystywali błędy w ustawieniu przeciwników. Damian “Falon” Tworek zdobył 20 fragów i zapewnił solidną zaliczkę dla swojego teamu przez kolejnymi mapami. Jak się jednak okazało ta przewaga była zbyt mała, ponieważ po błędach na Trainie, Codewise Unicorns przegrało w dogrywce. Z jednej strony zabrakło szczęścia, a z drugiej umiejętności, aby pewnie zamknąć to spotkanie. Na decydującej mapie trwała wymiana runda za rundę aż wreszcie w okolicach wyniku 12:12 coś w Codewise Unicorns pękło, oddali kilka kolejnych map i ostatecznie przegrali starcie półfinałowe. Świetnie grał m.in. Adam “neofrag” Zouhar, który na ostatniej planszy zdobył aż 30 fragów. W jego spojrzeniu było widać ogień oraz gotowość na ostatniego rywala.
Tym przeciwnikiem miał być wygrany pary Izako Boars – EURONICS. Polacy mocno rozpoczęli spotkanie, uzyskując solidną przewagę na Dust2 i pewnie egzekwując błędy w szeregach rywali. Bardzo celnie strzelał Mateusz “matty” Kołodziejczyk, który zaliczył aż 30 fragów i średnie obrażenia wynoszące ponad 116. Co za kocur! Okazało się jednak, że nie będzie to łatwy mecz i EURONICS zrobią wszystko, aby do domu wrócić z tarczą, a nie na tarczy. Ádám “kolor” Domoszlay strzelał jak natchniony, będąc niepodważalnie jednym z najlepszych snajperów w całym turnieju. To głównie dzięki jego świetnym zagraniom udało się zagranicznej ekipie na wyrównanie w tej batalii. Ostatnia mapa to Overpass, a tam niestety pojawiło się zmęczenie oraz błędy komunikacyjne, które ostatecznie wyeliminowały niemiecką organizację z walki o złoto. GG WP!

⦁ Codewise Unicorns 16:2 Team Brute Mapa – Inferno
⦁ Codewise Unicorns 17:19 Team Brute Mapa – Train
⦁ Codewise Unicorns 12:16 Team Brute Mapa – Nuke

⦁ Izako Boars 16:12 EURONICS  Mapa – Dust2
⦁ Izako Boars 13:16 EURONICS Mapa – Mirage
⦁ Izako Boars 16:9 EURONICS Mapa – Overpass

Skoncentrowani zawodnicy Izako Boars

Walka o medale

W meczu o 3 miejsce ekipa Damiana “MdN” Kisielewskiego nie zamierzała przejmować się renomą rywali. Zamiast tego woleli egzekwować błędy przeciwnika i raz za razem zmniejszać dzielący ich dystans od spektakularnego zwycięstwa. Na pierwszej mapie Szymon “Crityourface” Pluta pozamiatał, notując zarówno największą ilość zabójstw, jak i najmniejszą ilość zgonów. Był prawdziwą maszynką do mordowania swoich oponentów. Było także widać, że EURONICS jest na etapie zdobywania drużynowego doświadczenia oraz poznawania swoich słabych i mocnych stron. Polscy gracze wygrali i tylko jedna mapa dzieliła ich od zdobycia brązowego medalu. Kolejna plansza to Overpass i kontynuacja dominacji ze strony Szymona. Pewna, agresywna gra połączona z naprawdę zabójczą skutecznością były najlepszą gwarancją sukcesu. Co ciekawe, Damian “MdN” Kisielewski powtórzył sukces sprzed roku, gdy w finałach Polbit Esport League stanął na najniższym stopniu podium razem z drużyną StressLess Foxes.
Zmotywowani Czesi bardzo mocno rozpoczęli starcie z Izako Boars. Polacy byli bardzo zmęczeni po potyczce z EURONICS, ale nie zamierzali odpuszczać. Znali swoje limity i wiedzieli, że w wyścigu po zwycięstwo muszą spowolnić swoją grę, aby wyrównać szanse. Grali ostrożnie, zachowawczo i bardzo metodycznie – wykorzystując każdy błąd rywali do zdobycia lekkiej przewagi. Pozwoliło to na wyrównanie w meczu. O zwycięstwie w Polbit Arena Tournament 2018 zadecydować miała trzecia mapa. Tam lepsi okazali się zawodnicy Dzików, którzy wygrają w turnieju zapewnili sobie nie tylko nieśmiertelną chwałę, ale również 2500 euro.

⦁ Codewise Unicorns 16:11 EURONICS Mapa – Mirage
⦁ Codewise Unicorns 16:10 EURONICS Mapa – Overpas

⦁ Izako Boars 11:16 Team Brute Mapa – Overpass
⦁ Izako Boars 16:13 Team Brute Mapa – Dust2
⦁ Izako Boars 16:10 Team Brute Mapa – Mirage

Damian “Falon” Tworek został zwycięzcą nagrody Headhunter

1 miejsce – Izako Boars
2 miejsce – Team Brute
3 miejsce – Codewise Unicorns
4 miejsce – EURONICS

Dodatkowo postanowiliśmy nagrodzić kilku zawodników specjalnymi wyróżnieniami – dla najlepszego gracza, łowcy głów, mistrza łamigłówek, snajpera oraz rewolwerowca. Gracze nie kryli wzruszenia i byli bardzo zadowoleni zarówno z przebiegu turnieju oraz ostatecznych rozstrzygnięć.

⦁ The MVP – Adam “neofrag” Zouhar
⦁ The Headhunter – Damian “Falon” Tworek
⦁ The Mastermind – Matej “FORJI” Kmiť
⦁ The Hawkeye – Adam “kolor” Domoszlay
⦁ The Cowboy – Karol “Tecek” Kapczyński

Filip Mozol, organizator rozgrywek
Poziom sportowy rozgrywanych spotkań był bardzo wysoki. Niemal do samego końca nie było wiadome kto wygra w Polbit Arena Tournament 2018. Wszystkie zespoły dały z siebie 100% i pokazały mnóstwo fenomenalnych akcji. Wielkie brawa dla Izako Boars, że potrafili poradzić sobie z olbrzymią presją – zwłaszcza wśród wielu tak utalentowanych drużyn. Niesamowity charakter pokazali też Czesi, którzy z początku skazywani byli na przegraną, a ostatecznie walczyli o zwycięstwo do ostatniego naboju w magazynku. Cieszy również postępująca profesjonalizacja drużyn, bo ponad połowa drużyn w rozgrywkach posiadała swojego osobistego trenera. Nie mamy wątpliwości, że nie jest to nasza ostatnia impreza i w kolejnym roku zaliczymy kolejny progres. Do zobaczenia!