Maliasz poleca: Midrange Hunter

Pomysłów Maliasza na skuteczne talie jest wiele! Ostatnio bliżej przyglądaliśmy się łowcy na agoniach, a już dziś pierwsza alternatywa dla tej klasy w postaci Midrange Huntera. Jest to propozycja dla tych, którzy zamiast szalonych kombinacji wolą statyczną grę pozycyjną. Czy warta uwagi? Zdecydowanie!

Midrange Hunter to archetyp, który najlepiej sprawdza się w środkowej części gry. Swoją siłę opiera na kontrolowaniu stołu poprzez ciągłe zagrywanie niezwykle groźnych i zabójczych kreatur. Dzięki wykorzystaniu synergii między bestiami, łowca ma szeroki wariant możliwości kontynuowania ataku i może płynnie odpowiadać na każde zagrożenie przeciwnika. Granie kart w tempo pozwala na maksymalizację potencjalnych obrażeń oraz pełną kontrolą nad sytuacją na planszy. Kluczową kartą jest Zew Władcy Bestii (Master’s Call), który umożliwia odkrycie stronnika z naszej talii. Jeżeli wszystkie odkryte karty będą bestiami to… możemy je wszystkie zatrzymać. Jest to o tyle ważne, że pozwala na nieprzerwane wywieranie presji na przeciwniku, co w połączeniu z zagrywaniem coraz mocniejszych kart oraz wzmacnianiu już znajdujących się na planszy stronników może walnie przyczynić się do kontrolowanego zwycięstwa.

Maliasz, gracz Hearthstone
W Midrange Hunterze najbardziej lubię patrzeć na… rosnącą Padlinożerną Hienę (Scavengng Hyena). Zwłaszcza, gdy na stole mamy już Tundrowego Nosorożca (Tundra Rhino). Czasami taka kombinacja potrafi bardzo mocno zaskoczyć przeciwnika i momentalnie odwrócić losy rozgrywki. Paradoksalnie lubię też to, że jest to talia bardzo tania, więc bez problemu mogę ją polecić wszystkim swoim znajomym oraz czytelnikom Polbit Esport League.

Na ręce startowej istotne jest abyśmy mieli tanie karty, aby szybko podporządkować sobie sytuacje na planszy. Dobrym przykładem jest tu Chyżołap (Springpaw) lub Straszliwy Kret (Dire Mole). Następnie szukamy dobrej synergii z naszymi kartami, aby cały czas utrzymywać niesłabnącą presję na przeciwniku – w pewnym momencie z pewnością skończą mu się odpowiedzi na naszą agresję. Z kolei przeciwko taliom agresywnym mamy zawsze odpowiedź w postaci Spuścić Psy! (Unleash the Hunds) lub Woskołuku (Candleshot).