Maliasz poleca: Deathrattle Hunter

Maliasz to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników szczecińskiej sceny Hearthstone. Niejednokrotnie brał udział w organizowanych przez nas zmaganiach, odnosząc wielkie sukcesy. W związku z tym poprosiliśmy go o pomoc w przygotowaniu skutecznej talii na bieżący sezon w Hearthstone. Co wybrał?

Deathrattle Hunter to archetyp łowcy wykorzystujący mechanikę agonii do dominacji pola bitwy. Kluczowym zagraniem jest ogrom możliwości takich kart jak Pajęczą Bombą (Spider Bomb) czy Jajem Diablozaura (Devilsaur Egg). Wielokrotne aktywowanie efektu agonii na Jaju Diablozaura pozwala szybko zdobyć potrzebną przewagę w środkowej części rozgrywki, a następnie z impetem zaatakować przeciwnika i doprowadzić rozgrywkę do końca. Karty takie jak Udawanie Trupa (Play Dead) czy Grozołuski Tropiciel (Terrorscale Stalker) pozwalają na świetną synergię z efektami agonii we wczesnej fazie gry.

Maliasz, gracz Hearthstone:
Najbardziej w Deathrattle Hunterze podoba mi się bardzo duża liczba możliwych synergii. To jest talia w której jest cała masa kombinacji, które mogą wygrać rozgrywkę. Ta propozycja posiada bardzo dobrą wczesną fazę rozgrywki, jak również nie ustępuje najlepszym taliom już w zaawansowanym etapie. Wisienką na torcie jest legendarna Katrina Zimognik (Katherena Winterwisp), która świetnie wpasowuje się w ten deck. Posiada bardzo dużą wartość zarówno z okrzyku bojowego, jak również agonii. Jest świetna i doskonale uzupełnia tę talię.

Nie da się ukryć, że uniwersalność tej propozycji jest jej najmocniejszą stroną. Możliwość zagrania Udawania Trupa (Play Dead) w wariancie ofensywnym z Pajęczą Bombą, bądź stopniowym rozbudowywaniem stołu z Jajem Diablozaura (Devilsaur Egg), czyli całość kompozycji niezwykle grywalną i mocną w grze turniejowej. Ostatnim elementem układanki jest Rexxar, Łowca Śmierci (Deathstalker Rexxar), który jest świetną odpowiedzią w późniejszej fazie gry. Pozwala kontrolować stół poprzez możliwość tworzenia nowych stronników. Umożliwia to znalezienie optymalnego rozwiązania z nawet najbardziej kryzysowej sytuacji.