Jest dobrze, a nawet lepiej – recenzja drugiego zestawu ARRV3.1 ze sklepu Polbit

Nie zdążyliśmy pożegnać się poprzednim składakiem, a na jego miejsce wskoczył kolejny. Tym razem mamy do czynienia z “bratem” ostatniej maszyny. Posiada on podobne podzespoły, choć jego wyniki okazały się być nieco inne. Na taki rezultat składa się kilka czynników, choćby nowsza płyta główna, czy też procesor wyższej generacji. Jak sprawdził się w naszych testach? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

 

Podobne, a jednak inne

Płyta główna nie bez kozery z angielska nazywa się “motherboard”. Stanowi bowiem podstawę całego komputera i to od niej wywodzi się każdy jeden komponent. Wspomniana “matka” w naszym testowanym zestawie to MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC – bardzo ceniona i chętnie kupowana przez społeczność graczy komputerowych. Popularność i dobre noty zawdzięcza swoim dużym możliwościom, zwłaszcza w kontekście indywidualnego podkręcania, do którego nie była przystosowana poprzednia testowana przez nas płyta. Model Z370 bez problemu nadaje się do codziennego funkcjonowania, a także spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Jej jednym z głównych atutów jest obsługa procesorów 8. generacji z serii Intel® Core™ / Pentium® / Celeron®, a także przystosowanie do potencjalnego, nawet najbardziej zaawansowanego overclockingu. Umożliwia to przede wszystkim jedenaście faz zasilania i wiele narzędzi systemowych, ułatwiających ten proces. Chętnych do zupgrade’owania swojego sprzętu nic tu nie zatrzyma, bowiem liczne sloty oraz złącza wystarczą do zamontowania coraz to nowszych podzespołów.

 

Dla userów dbających o estetykę, MSI postarało się coś wymyślić. Dzięki technologii Mystic Light, będą oni mogli spędzić godziny nad personalizacją wyglądu swojego sprzętu. Zapewnią im to miliony kolorów, liczne efekty świetlne i długie zabawy z kontrolowaniem całej iluminacji.

 

Sercem komputera jest Intel Core i3-8100 3,6 GHz, niezwykle pozytywnie oceniany za swój stosunek prezentowanej jakości do ceny. Świetnie sprawdza się w klasycznych esportowych tytułach, jak League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive, ale również dobrze radzi sobie w bardziej wymagających tytułach, np. w kultowym już Wiedźminie 3 czy nowszym Assasin Creed Odysey.

 

Karta graficzna w zestawie jest identyczna jak ta w poprzedniej maszynie. Poddaliśmy ją tym samym testom, które okazały się być dla niej łatwym wyzwaniem. Całość prezentowała się dobrze nawet na najwyższych ustawieniach graficznych. Wszystkie gry typu AAA nie są dla niej problematyczne, a niska cena świetnie współgra z wydajnością.

Dużym plusem tego zestawu jest praktyczna obudowa firmy SilentiumPC. Jej model to Signum SG1Q EVO TG ARGB koloru czarnego, który wraz z tańczącymi wokół światłami LED, świetnie wpasowuje się w konwencję gamingowej kopuły. Jej typ konstrukcji to Full Tower, zapewniający ogrom przestrzeni i możliwości w myśl potencjalnego upgrade’u naszego sprzętu. Przezroczyste boczne szkło, domyślny zestaw panelu oświetlenia i możliwość zmiany jego kolorów i trybu, dają obudowie nienaganny klimat.

 

Walka pierwsza: 3DMark

Jak na recenzję przystało, należy sprawdzić ile nasz “zawodnik” wyciśnie w sprawdzianie benchmarkowym. Program 3DMark i test o nazwie Time Spy okazał być się wymagającym przeciwnikiem. Przy wysokiej rozdzielczości FULL HD (1920 x 1080) i wysokich ustawieniach graficznych nasz sprzęt uzyskał następujące wyniki:

 • GPU score: 5699 (ponad 35, a nawet 40 klatek na sekundę)
 • CPU score: 3311

 

Test wykonywany był na poniższych ustawieniach:

 

Walka druga: popularne gry

Przed nami to, na co wszyscy czekali. Sprawdziliśmy, jak testowany sprzęt sprawdził się na placu boju. W zgodzie z oczekiwaniami, wypadł naprawdę dobrze. Nie miał problemów z najbardziej znanymi tytułami, a w porównaniu z poprzednim zestawem, nadrobił nieco w dwóch ostatnich grach. Tu na plus mogła wyjść wydajność procesora od firmy Intel. Po wszystkich testach można być szczerze zadowolonym z wyników:

 

 • Counter Strike: Global Offensive – około 150 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD
 • League of Legends – około 150 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD
 • Valorant – około 150 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD
 • Call Of Duty: Warzone – około 80 FPS przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD
 • Fortnite – około 90 FPS przy wysokich ustawieniach graficznych i rozdzielczości FULL HD, około 60 FPS przy ustawieniach epickich

 

Zapis videotestów w poszczególnych grach i benchmarku znajdziecie na naszym profilu – Polbit Esport League. Zapraszamy do oglądania i śledzenia nowych materiałów.

 

Ogólna specyfika

 • płyta główna – MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC\
 • procesor – Intel Core i3-8100 3,6 GHz
 • karta graficzna – Radeon RX 580 Series 8GB
 • dysk twardy – SSD 480gb
 • pamięć RAM – standard pamięci DDR4, wmontowane 8gb
 • obudowa SilentiumPC Signum SG1Q Evo TG ARGB
 • chłodzenie SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
 • zasilacz – Rebeltec ATX ver 2.31 TITAN 600W

 

Sprzętu już dziś dostępny tutaj.