Jak dojechać na Polbit Arena Tournament?

Sporo osób zastanawia się jak szybko i sprawnie dojechać na imprezę. Zachęcamy przede wszystkim do wspólnej jazdy samochodem, ale nie istnieje żadna przeszkoda, aby podjechać kilka przystanków autobusem. Gmina w Dobra w całości skomunikowana jest ze Szczecinem autobusami miejskimi, więc nie będziecie potrzebować innych biletów niż te, których każdego dnia używacie w Szczecinie.

Możliwości jest całkiem sporo! Dołuje skomunikowane są z Dobrą, Bezrzeczem oraz Szczecinem, co daje bardzo wiele możliwości komunikacyjnych dla lokalnych fanów gier komputerowych. Przypominamy również o możliwości zainstalowania aplikacji “Jak Dojadę” na telefonie, aby jeszcze bardziej zoptymalizować cały proces podróżowania! W kwestii przystanków – aby być jak najbliżej hali i nie musieć za daleko chodzić – polecamy wysiadać na przystanku Dołuje Makowa nż (108), bądź Dołuje (122).

Grafika poglądowa – przystanki oraz nowa hala Polbit

Ze Szczecina najlepiej pojechać autobusem linii 108 – odjeżdża regularnie przez cały dzień z przystanku Gumieńce. Autobusem w kilkanaście minut dojedziemy na miejsce. Dla przystanku Gumieńce prezentuje się to tak:

Z Lubieszyna również odjeżdża autobus linii 108 – jest to przystanek skomunikowany z linią 123, aby w jak najefektywniejszy sposób zapewnić wszystkim osobom z Dobrej szybki przejazd. Dla przystanku Lubieszyn Dobra prezentuje się to tak:

Z kolei dla Dobra Rondo (linia 123 – dojazd do Lubieszyna):

Z przystankiem Bezrzecze skomunikowana jest linia 122 – charakteryzuje się ona niższą częstotliwością kursów w weekendy, ale zapewnia alternatywę dla wszystkich fanów gier z okolicy. Dla przystanku Bezrzecze prezentuje się to tak:

Przykładowe możliwości komunikacyjne:
Dla osoby mieszkającej w Centrum -> tramwaj 8 lub 10 (Na Gumieńce) -> autobus 108
Dla osoby mieszkającej na Prawobrzeżu -> tramwaj 8 lub 10 (Na Gumieńce) -> autobus 108
Alternatywa dla osób z Prawobrzeża -> tramwaj 7 (Na Krzekowo) -> autobus 74 lub 105 (Na Bezrzecze) -> autobus 122
Dla osoby mieszkającej w Dobrej -> autobus 123 (Na Lubieszyn Rondo) -> autobus 108
Dla osób z Dworca Głównego -> autobus 75 (Na Krzekowo) -> autobus 74 lub 105 (Na Bezrzecze) -> autobus 122