Harmonogram kwalifikacji lokalnych

Już 1 października zostaną rozegrane pierwsze spotkania w ramach kwalifikacji lokalnych. W rozgrywkach weźmie udział 7 zespołów, z których 2 awansują bezpośrednio na Polbit Arena Tournament 2018. Kto okaże się najlepszy, a kto będzie musiał spróbować w przyszłym roku?

W kwalifikacjach lokalnych mogą wystartować wyłącznie drużyny, które mają w swoim składzie co najmniej 3 zawodników z województwa zachodniopomorskiego. Taka zasada pozwala na promowanie sportu elektronicznego w regionie oraz sukcesywne podwyższanie umiejętności lokalnych zawodników.

Pełną listę drużyn można znaleźć w tym miejscu.

Filip Mozol, organizator rozgrywek
Jako organizator Polbit Arena Tournament 2018 chciałbym powiedzieć, że zdecydowaliśmy się na zagwarantowanie miejsca na turnieju finałowym dla lokalnych drużyn, bo chcemy dalej rozwijać sport elektroniczny w mieście, jak i całym województwie. Wierzymy, że w ten sposób będziemy mogli zachęcić ludzi ze Szczecina i okolic do aktywnego kibicowania zawodnikom z którymi będą mogli się utożsamiać. Dla jednych będzie to także szansa osobistego zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami w kraju, a dla innych możliwość realnej oceny jak wiele muszą się jeszcze nauczyć, aby osiągnąć upragniony poziom.

Podział na grupy

Ze względu na nieparzystą ilość uczestników postanowiliśmy podzielić drużyny na 2 niesymetryczne grupy – czterozespołową grupę A oraz trzyzespołową grupę B, z których po 2 najlepsze zespoły awansują do dalszej fazy kwalifikacji.

Grupa A
Griffins
Paprykarze
Sensitive
team omiNous

Grupa B
Check-point Team
Mouse5
Try More Gaming

Wszystkie mecze w kwalifikacjach lokalnych rozgrywane będą od godziny 18:00. Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych spotkań zostaną przesłane wszystkim drużynom w stosownym terminie.

Poniedziałek (1 października):
Griffins – Paprykarze
team omiNous – Paprykarze
Sensitive – team omiNous

Wtorek (2 października):
Check-point Team – Try More Gaming
Mouse5 – Check-point Team
Try More Gaming – Mouse5

Środa (3 października):
team omiNous – Griffins
Sensitive – Griffins
Paprykarze – Sensitive

Po fazie grupowej kolejne mecze rozgrywane będą systemem podwójnej eliminacji dla 4 najlepszych ekip. Oznacza to, że dwa przegrane mecze nieodwołalnie kończą przygodę formacji z rozgrywkami, a dwie wygrane pozwolą cieszyć się z awansu na finały Polbit Arena Tournament 2018. Chcemy w ten sposób wyeliminować pojawiającą się w meczach losowość oraz lepiej przedstawić zawodników lokalnych drużyn. Pragniemy w ten sposób podkreślić, że liczą się dla nas lokalne drużyny i wierzymy w to, że dzięki takiemu systemowi eliminacji na finały zakwalifikują się wyłącznie najlepsze zespoły.

Czwartek (4 października):
Mecz 1: Wygrany z grupy A vs drugie miejsce w grupie B (BO3)
Mecz 2: Wygrany z grupy B vs drugie miejsce w grupie A (BO3)

Piątek (5 października):
Mecz 3: Wygrany Mecz 1 vs Wygrany Mecz 2 (BO3)
Mecz 4: Przegrany Mecz 1 vs Przegrany Mecz 2 (BO3)

Sobota (6 października):
Mecz 5: Przegrany Mecz 3 vs Wygrany Mecz 4 (BO3)

Zespoły, które zwycięzcą w Meczu 3 oraz Meczu 5 uzyskają awans na Polbit Arena Tournament 2018.