GRIFFINS na Polbit Arena Tournament

Jednym z uczestników Polbit Arena Tournament będzie drużyna GRIFFINS. Zespół złożony z weteranów Polbit Esport League może dać wiele radości lokalnym kibicom. W końcu wszyscy będą mocno dopingować swoich ulubieńców w starciu z najmocniejszymi ekipami. Czy szczecińscy gracze zawojują turniej?

Drużyna może zaliczyć ostatnie miesiące do udanych. Udało im się wygrać SUPER GAME e-sport w Szczecinie oraz dotrzeć do półfinałów Złocieniec Game Festiwal. Zespół prezentuje też coraz lepszą skuteczność w rozgrywkach internetowych, gdzie konsekwentnie pnie się na góry.

W kwalifikacjach lokalnych GRIFFINS nie przegrali ani jednej mapy, co tylko podkreśla ich ponadprzeciętne przygotowanie do nadchodzącego turnieju. Drużyna ma wiele pomysłów, a gra tej wybuchowej piątki potrafi niejednokrotnie zaskoczyć – jednak niekonwencjonalne rozwiązania czasami pomagają, a czasami przeszkadzają w osiągnięciu zamierzonego rezultatu. Dlatego tym trudniej oszacować możliwości drużyny, która z pozycji underdoga może sporo namieszać.

Obecny skład zespołu:
Łukasz “leon” Szybowicz
Mateusz “M4tthii” Szambelan
Jakub “eaq” Frątczak
Tomek “Tikson” Wójcik
Maciej “mana” Zabrzeski

Czy eaq zaskoczy swoich rywali?                                                         fot. https://web.facebook.com/supergameesport

 

Co ciekawe leon oraz M4tthii w zeszłym roku wykazali się dużą skutecznością w grze indywidualnej podczas walki o tytuł najlepszego strzelca HyperX Aim Challenge. Łukasz po ciężkim boju musiał uznać wyższość rywali w fazie grupowej, a Mateusz przegrał dopiero w półfinałach. Obaj zawodnicy od wielu miesięcy podkreślają swoją wysoką formę. Czy bycie topowym zawodnikiem lokalnie będzie wystarczającym atutem w potyczkach przeciwko najlepszym drużynom z Polski i Europy?

Michał Perkowski, redaktor ESPORTNOW.pl
Griffins to drużyna bardzo młoda, która składa się z zawodników dopiero zdobywających doświadczenie LAN-owe. Oczywiście mają na koncie pierwsze sukcesy, ale na Polbit Arena Tournament trafili na trudnych rywali i będą musieli dać z siebie wszystko, aby awansować do półfinałów. W formacie BO1 mogą zaskoczyć, lecz w dłużych pojedynkach nie mają raczej szans z takimi ekipami jak Izako Boars czy Codewise Unicorns.

Wojtek Jastrzębski, trener Dinxnake MOVEMENT.gg
Moim zdaniem to byłoby wielkie zaskoczenie, gdyby udało im się wygrać Polbit Arena Tournament. Mimo tego wierzę w ten zespół i uważam, że pomimo małych szans ciągle mogą sprawić niespodziankę. Najmocniejszym punktem drużyny pod względem umiejętności jest bez cienia wątpliwości Mateusz “M4tthii” Szambelan. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę doświadczenie to uważam, że Łukasz “leon” Szybowicz świetnie uzupełnia ten zespół. Moim zdaniem mogą powalczyć o wyjście z grupy, ale będzie bardzo ciężko.