GRIFFINS i Check-point Team najlepsze w fazie grupowej

W kwalifikacjach lokalnych nie brakowało emocji. Po serii wyrównanych spotkań udało się wyłonić 4 najlepsze ekipy, które stoczą walkę w playoffach o awans do fazy finałowej Polbit Arena Tournament.

Choć pojedynki były naprawdę wymagające to wszyscy zgodnie przyznają, że każdy mecz był próbą charakteru. Kto nie zawiódł oczekiwań fanów, a kto może okazać się czarnym koniem w walce o miejsce na Polbit Arena Tournament?

Grupa A

Nazwa Wygrane mecze Przegrane mecze Wygrane rundy Przegrane rundy Bilans rund
GRIFFINS 3 0 51 33 18
Paprykarze 2 1 48 43 5
team omiNous 1 2 35 32 -7
Sensitive 0 3 32 48 -16

GRIFFINS 19 – 16 Paprykarze (de_cache)
team omiNous 13 – 16 Paprykarze (de_mirage)
Sensitive 10 – 16 team omiNous (de_mirage)
team omiNous 6 – 16 GRIFFINS (de_inferno)
Sensitive 11 – 16 GRIFFINS (de_cache)
Paprykarze 16 – 11 Sensitive (de_cache)

Damian Kiełbasa, kapitan drużyny Paprykarze
Mecze BO1 to zawsze szansa na niespodziankę, dlatego w pierwszym meczu chcieliśmy za wszelką cenę wygrać z GRIFFINS. Wiedzieliśmy, że w przypadku wygranej będzie o wiele łatwiej o wyjście z grupy. Niestety zabrakło trochę szczęścia i umiejętności, więc nie udało się skutecznie domknąć wyniku. W drugim spotkaniu mierzyliśmy się z team omiNous. Nie znaliśmy ich możliwości, ale nie rozpatrywaliśmy tego meczu w kategoriach szans – dla nas liczyła się tylko wygrana. Musieliśmy skorzystać z rezerwowego, ale ostatecznie udało się wygrać całe spotkanie. Z pewnością duże brawa należą się przeciwnikom za walkę i nie mamy wątpliwości, że w kolejnych turniejach mogą pozytywnie zaskoczyć. W ostatnim spotkaniu byliśmy pewni siebie – znaliśmy rywala i wiedzieliśmy, że prezentujemy wyższe umiejętności. Spokojnie rozegraliśmy całe spotkanie, wykorzystywaliśmy swoje szanse i rzutem na taśmę awansowaliśmy do dalszej fazy turnieju. Z pewnością nie jesteśmy faworytem, ale zrobimy wszystko, aby trochę namieszać. Trzymajcie za nas kciuki!

Grupa B

Nazwa Wygrane mecze Przegrane mecze Wygrane rundy Przegrane rundy Bilans
Check-point Team 2 0 32 9 23
Mouse5 1 1 21 21 0
Try More – Gaming 0 2 9 32 -23

Check-point Team 16 – 4 Try More Gaming (de_inferno)
Mouse5 5 – 16 Check-point Team (de_mirage)
Try More Gaming 5 – 16 Mouse5 (de_cache)

Kamil Penier, komentator rozgrywek
Faza grupowa była jak jeden wielki park rozrywki. Z jednej strony zapierająca dech w piersiach kolejka górska w postaci meczu GRIFFINS i Paprykarze w której gryfy wróciły do meczu w niesamowitym stylu, a z drugiej łatwa i spokojna przeprawa Check-point Team przez grupę B – trochę jak na diabelskim młynie, gdzie w spokoju można podziwiać piękne widoki. Taka różnorodność spotkań pozwalała na zobaczenie bardzo wielu ciekawych i dynamicznych akcji, ale też w niektórych potyczkach mogliśmy zaobserwować ciekawe strategie wielu różnych. Faworytów brak, ale decydująca faza kwalifikacji już jutro wskaże kto jest dostatecznie przygotowany, aby mierzyć się z formacjami takimi jak PACT czy Izako Boars. Będzie ciekawie!

 

Drzewko wygranych kwalifikacji lokalnych