EURONICS Gaming na Polbit Arena Tournament 2018

Ostatnią drużyną, która otrzymała oficjalnie zaproszenie do rozgrywek Polbit Arena Tournament 2018 jest EURONICS Gaming. Niemiecką formację cechuje nie tylko wyjątkowa precyzja oraz dokładność, ale przede wszystkim samozaparcie w dążeniu do topowych rezultatów. Ostatnie miesiące to pasmo wielu wygranych – czy na gablotę z trofeami dołączy puchar za zwycięstwo w polskim turnieju?

Organizacja rozpoczęła swoją współpracę z drużynami CS:GO w sierpniu 2015 roku. Przez te wszystkie lata główny skład niejednokrotnie się zmieniał, ale rosła pozycja, prestiż oraz rozpoznawalność samej organizacji. Pozwoliło to na ustabilizowanie formy oraz… konsekwentne zajmowanie drugiego miejsca w Mistrzostwach Niemiec ESL. Impas udało się przełamać dopiero na wiosnę bieżącego roku, gdy w finale rozgrywek EURONICS Gaming pokonało DIVIZON.

Największym sukcesem organizacji jest jednak zwycięstwo w tegorocznym turnieju Gamdom Premier – rywalizacji organizowanej przez popularną stronę hazardową. Niemcom udało się zainkasować tam aż 50.000 dolarów! W drodze do wygranej musieli rozprawić się m.in. z rosyjsko-ukraińskim Vega Squadron, brytyjskim Team Endpoint czy europejskim Asterion.

Aktualnie drużyna jest w przebudowie po tym jak na początku września zespół opuścili faveN oraz dominikkk. Fundamentalna zmiana może jednak poprawić osiągi formacji, bądź przeciwnie – zepsuć od miesięcy budowany monolit.


Obecny skład drużyny:
Christian “crisby” Schmitt
Oliver Maximilian “kzy” Heck
Markus “marKy” Reitenbach
Ádám “kolor” Domoszlay
Andreas Frederik “znajder” Lindberg

Filip Mozol, organizator rozgrywek
EURONICS Gaming jest trudne do rozgryzienia, bo z jednej strony prezentują świetny poziom, a z drugiej ostatnie rozstanie z trenerem może wpłynąć na ich dyspozycje. Jestem jednak pozytywnie nastawiony do ich możliwości. Pamiętam jeszcze jak znajder grał w Fnatic czy Flipsid3 Tactics, więc tym milej będzie gościć takiego klasowego zawodnika w Szczecinie. Jestem przekonany, że ich mocną stroną będą mocne, agresywne i przemyślane wejścia. Jeżeli polskie zespoły nie poprawią swojej gry w obronie to sądzę, żę ciężko będzie im pokonać Niemców.