Dr Pepper wygrywa trzecie kwalifikacje

W trzecim turnieju kwalifikacyjnym wzięło udział 11 drużyn. Wszystkie ekipy perfekcyjnie przygotowane do nadchodzącego zmagania. Ostatecznie po wyczerpującym boju wygrał team Dr Pepper. Zawodnicy tego zespołu pokonali po drodze wiele świetnie przygotowanych formacji – pokazując charakter i udowodniając, że są gotowi do walki o miejsce na Polbit Arena Tournament 2018.

Na wstępie należy zaznaczyć o co tak właściwie rywalizowały wszystkie zgromadzone zespoły. Aby uzyskać awans do Polbit Arena Tournament 2018 drużyny muszą co najmniej raz wygrać turniej kwalifikacyjny. Otrzymują wtedy prawo walki w barażach o miejsce na turnieju finałowym. Z kolei zwycięstwo w dwóch turniejach kwalifikacyjnych daje automatyczny awans do głównego turnieju z pulą nagród przekraczającą 20 000 zł!

Pełna lista uczestników:
Proskilled
Klauny
Jankar E-sport
Pompa Team
POLteam
Night Lions Esport
OGA Lakers
Szpula Team
S-cie
Dr Pepper
KUSTOSZ

W inauguracyjnych spotkaniach trzeciego turnieju kwalifikacyjnego mieliśmy prawdziwą perełkę – pojedynek pomiędzy Pompa Team, a ambitnym zespołem Dr Pepper. Ci pierwsi w gotowości do walki o wygraną, a ci drudzy z przebudowanym zespołem – przygotowanym na każde możliwe rozstrzygnięcie. I to właśnie Dr Pepper od samego początku kontrolował to spotkanie. Mapa train oraz 14 wygranych rund po stronie CT. Choć Pompa skutecznie próbowała gonić wynik to discoStar i spółka nie dali rady. W drugim spotkaniu POLteam pewnie rozprawił się z ekipą Ś-cie, oddając rywalom tylko 6 rund.

Kolejnym oponentem Dr Pepper był mix Ortela, Kap3ra i kilku innych znanych graczy. Choć osłabiony brakiem kilku kluczowych osobistości to ciągle na tyle mocny by sprawić niespodziankę. Jednak i tym razem strzelcy Dr Pepper byli niezawodni – ponownie mapa train, ale tym razem wygrana dopiero w dogrywce. W innych meczach ciekawa formacja KUSTOSZ pokonała Night Lions Esport, OGA Lakers wyeliminowało Jankar Esport (na zeszłorocznych fianłach Polbit Esport League zajęli miejsce top6), a Proskilled dało lekcję gry w CS:GO drużynie POLteam.

Dr Pepper nie zwalniał tempa, więc drużyna KUSTOSZ nie miała szans w starciu z taką ofensywą. Z kolei Proskilled bezlitośnie wypunktowało OGA Lakers, kończąc całe spotkanie wynikiem 16:4.

Pierwsza mapa finału to Mirage. Zawodnicy byli świetnie przygotowani o czym mogła świadczyć wyjątkowa skuteczność. Bohaterem pierwszej planszy byli przede wszystkim lemon oraz LEGEND1E – pierwszy konsekwentnie punktował, a drugi popisywał się wyjątkową skutecznością strzałów w głowę. I choć spotkanie nie było dla Dr Pepper łatwe to po świetnym comebacku ze stanu 10-14, udało im się wygrać to spotkanie. Na kolejnej mapie nie było złudzeń kto jest faworytem, bo doświadczeni poprzednimi potyczkami na Train gracze Dr Pepper mocno rozpoczęli ten mecz – wygrywając 7 rund z rzędu. Potem oddali trochę inicjatywy rywalom. Należy tu pochwalić przede wszystkim PITERa, który z 27 fragami był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6. Po wygranej pistoletówce przez Proskilled, zawodnicy Dr Pepper wzięli się do roboty i to oni ustabilizowali potyczkę po zmianie stron. Kilka kolejnych rund padło ich łupem, co ostatecznie pozwoliło zakończyć całe spotkanie.

Michał “misior” Antosz, gracz drużyny Dr Pepper
Graliśmy 3 bardzo zacięte mapy. Na szczęście wszystkie udało nam się zakończyć na naszą korzyść, choć wielkie brawa należą się również naszym rywalom za fenomenalną walkę. Powrót do spotkania w finale był niesamowity, bo udało nam się wygrać mapę z wyniku 3:12. Poziom wysoki, rywale mocni, ale ostatecznie udało nam się zwyciężyć. Po drodze wyeliminowaliśmy Pompę, mix kap3ra i Ortela oraz Proskilled. Jesteśmy zadowoleni, bo wygranie z tymi zespołami jest klasą samą w sobie. Mamy nadzieję, że już niebawem uda nam się zakwalifikować na Polbit Arena Tournament. Trzymajcie kciuki!