Czy Granit Gaming podbije Polbit Arena Tournament 2018?

Kolejnym zaproszonym zespołem do turnieju Polbit Arena Tournament 2018 jest drużyna Granit Gaming. Dla jednych zespół skazywany na porażkę, a dla innych szansa na czarnego konia całych rozgrywek. Kim są Szwedzi i dlaczego mogą namieszać?

Granit Gaming to szwedzka organizacja założona pod koniec 2017 roku. Przez niecały rok dwójce założycieli udało się ustabilizować solidną markę, która z powodzeniem walczy na wielu esportowych frontach. Największym sukcesem w niedługiej historii organizacji jest przyjęcie pod skrzydła utalentowanej drużyny Heroes of the Storm, która w profesjonalnych rozgrywkach walczy z najlepszymi formacjami w Europie.

Drużyna Counter-Strike: Global Offensive nie ma aż tak wielkich sukcesów, ale jest wybuchową mieszanką młodych talentów – grupą ciekawych zawodników, którzy przy sprzyjających warunkach są w stanie rywalizować nawet z czysto teoretycznie lepszymi rywalami. Skład konsekwentnie zdobywa doświadczenie na międzynarodowych turniejach, stabilnie poprawiając swoją formę i europejskie notowania. Poza występami w regionalnych rozgrywkach, Granit Gaming uczestniczyło w Copenhagen Games oraz dotarło do ćwierćfinałów Supreme Masters Switzerland.

Obecny skład zespołu:
Isak “blandfers” Alexius
Henric “hechtikal” Öhlund
Elias “Twinkey” Dehman Kjellander
John “peitriK” Svensson
Morgan “mEKO” Lindberg

Co ciekawe, Isak “blandfers” Alexius, jeden z zawodników Granit Gaming, brał udział w pierwszym na świecie reality show o… graczach. Czy doświadczenie zdobyte w GAMERZ pomoże drużynie w osiągnięciu jeszcze lepszego wyniku?

Filip Mozol, organizator rozgrywek
Na wstępie musimy wyjaśnić jedno – to nie jest topowa formacja, która pokona każdego bez zastanowienia. To drużyna talentów – drużyna aspirująca do tego, aby pewnego dnia być jednym z najlepszych zespołów w całej Szwecji. Uważam, że w meczach BO1 są w stanie wygrać z każdym. Niejednokrotnie już to pokazywali, wygrywając pojedyncze mapy na ALTERNATE aTTaX czy Represent. Potrafią strzelać, mają przyzwoite taktyki i są konsekwentni w swojej grze. Ich największym minusem jest jednak ograniczone doświadczenie oraz ograniczona wiedza jak skutecznie przeciwdziałać na pewne zachowania rywala. Nie stawiałbym ich w roli faworytów, ale nie sądzę też, że zajmą ostatnie miejsce w grupie.