Codewise Unicorns wygrywa pierwsze kwalifikacje

W pierwszym turnieju kwalifikacyjnym wzięło udział 9 zespołów. Każda formacja była przygotowana do nadchodzącego wyzwania. Część obmyślała skomplikowane strategie, a inni byli gotowi na potwierdzenie swoich umiejętności w zwykłej próbie charakterów. Komu poszło najlepiej, a kto będzie musiał jeszcze potrenować przed kolejnymi wyzwaniami?

Na wstępie należy zaznaczyć o co tak właściwie rywalizowały wszystkie zgromadzone zespoły. Aby uzyskać awans do Polbit Arena Tournament 2018 drużyny muszą co najmniej raz wygrać turniej kwalifikacyjny. Otrzymują wtedy prawo walki w barażach o miejsce na turnieju finałowym. Z kolei zwycięstwo w dwóch turniejach kwalifikacyjnych daje automatyczny awans do głównego turnieju z pulą nagród przekraczającą 20 000 zł!

Pełna lista uczestników:
Codewise Unicorns
Fast Attak
Proskilled
POLteam
PRIDE Academy
Klapki
Dr Pepper
Klauny
Szpula Team

drabinka turniejowa

Fortuna sprzyjała przede wszystkim drużynie Klapki. Dzięki nieparzystej liczbie uczestników mogli rozpocząć swoje starcia aż od półfinału! Jednak by wykorzystać ten dar od losu musieli zmierzyć się z rozpędzoną formacją Codewise Unicorns. Jednorożce nie zamierzały oddawać tego starcia bez walki, bo już wcześniej udało im się pewnie wypunktować Fast Attak oraz wyeliminować po walkowerze formację Proskilled. Jednak… różnica przygotowania była ogromna! Codewise Unicorns pod czujnym okiem Damiana “MdN” Kisielewskiego, pewnie wyeliminowali swoich oponentów, oddając tylko dwie rundy! Świetnie grali Crityourface czy Morfan.

Z drugiej strony drzewka sytuacja nie była już tak kolorowa. Sporo mocnych ekip musiało torować sobie drogę aż do finału. W pierwszym starciu POLteam uległ pomysłowym zagraniom Dr Pepper. Zwycięstwo starał się wyszarpać przede wszystkim mSr, który zdobył aż 25 fragów! Jeszcze lepiej poszło zawodnikom POLteam, którzy choć odpadli mogli pochwalić się naprawdę świetnymi statystykami indywidualnymi – Zefir miał 29, a bahhu 21 fragów.

Robert “mSr” Pieńkowski, zawodnik Dr Pepper
Pierwsza gra nie była szczytem naszych możliwości, ale uwypukliła obszary nad którymi musimy popracować. Nie jestem zadowolony z wyniku, ale wiem, że przy odpowiednim skupieniu i dobrym dniu będziemy w stanie wywalczyć sobie drogę do finału.

Następnym rywalem zespołu Dr Pepper było PRIDE Academy. Orzełki były zdecydowanym faworytem tego starcia i… zawodnicy nie zawiedli swoich fanów! Ładna gra spławika i Mikiego pozwoliła pewnie awansować graczom do kolejnejj rundy. Co więcej, Miki zdobył aż 31 fragów, zachowując przy tym odsetek strzałów w głowę na poziomie ponad 60%! Ale wynik!
Kolejny rywal to Klauny, czyli wybuchowa mieszanka utalentowanych zawodników. W składzie m.in. byali czy kap3r. Ich pierwszy rywal – Szpula Team – pokonany do zera. PRIDE Academy starało się narzucić swój styl gry, ale doświadczeni rywale skutecznie odpierali ataki i ostatecznie zdominowali mapę Cache wynikiem 16:10.

Mateusz “Morfan” Świętochowski, zawodnik Codewise Unicorns
Byliśmy dobrze przygotowani i pewni zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że przeciwnicy mają mocny mixowy skład, dlatego nie odpuszczaliśmy ani na moment. Byliśmy w pełni skoncentrowani na każdej rundzie i dlatego udało nam się wygrać.

W finale byliśmy świadkami prawdziwej batalii – mieszanki opanowania po stronie Jednorożców oraz twórczego chaosu po stronie Klaunów. Prawdziwe starcie godne finału, które mogło zakończyć się każdym możliwym wynikiem. Pierwsza mapa zdecydowanie poszła po stronie Jednorożców. Świetna gra lemana , który zdobył aż 13 headshotów walnie się do tego przyczyniła. Ostateczny wynik 16:8 pokazywał, że Inferno to mapa, która nie jest najmocniejszym wyborem Klaunów. Rewanż na Cache był dowodem na to, że gracze mogą mieć swoje ulubione i znienawidzone plansze. 20 fragów byaliego, 19 Ortela i 19 Sobola przełożyło się na pewne wypunktowanie rywali. O wygraniu turnieju eliminacyjnego zadecydować miała trzecia mapa. Tu ponownie lepsi okazali się zawodnicy Codewise Unicorns, którzy po zmianie stron zaczęli odsłaniać słabe punkty przeciwników i zdecydowanie zamknęli całe spotkanie. Na uwagę zasługuje szczególnie dobra gra lemana, który na de_dust2 zdobył aż 30 fragów! Czy już w sobotę czeka nas ekscytujący rewanż?