Codewise Unicorns awansuje na Polbit Arena Tournament 2018

Codewise Unicorns to pierwsza drużyna, która uzyskała bezpośredni awans na Polbit Arena Tournament 2018 z kwalifikacji. Zawodnicy jak burza przebrnęli przez dwa turnieje eliminacyjne i już w październiku zmierzą się w zmaganiach o ponad 20 000 zł. Czy będą czarnym… jednorożcem całych rozgrywek?

Do dzisiejszych kwalifikacji przystąpiła mniejsza liczba zespołów. Wiele drużyn było wyraźnie zniechęconych całkowitą dominacją Codewise Unicorns w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym. Dziś ich rywalami były ekipy, które kilka dni temu nie mogły wystąpić, m.in. Proskilled czy S-cie.
Pierwszym przeciwnikiem Codewise Unicorns była drużyna Proskilled. Jednorożce pewnie wykorzystywały przewagę taktyczną, a świetna gra lemana pozwalała rozstrzygnąć wszystkie walki na korzyść faworytów. Proskilled także miało swoich bohaterów, bo BaraD robił co mógł, aby przedłużyć nadzieję formacji na wygraną w tym pojedynku. Jednak 23 fragi, K/D ratio ponad 1,20 oraz ponad 50% skuteczności strzałów w głowę to było za mało. Może uda się następnym razem?
W drugim meczu S-cie podejmowało drużynę Klapki. Zawodnicy ze Świnoujścia działali jak monolit, konsekwentnie karcąc swoich przeciwników. I choć gracze drużyny Klapki próbowali odpowiedzieć to brakowało pomysłu jak pokonać świetnie grający duet FirstBlooda oraz Mitrisha. Pierwszy był najskuteczniejszym killerem, który mógł pochwalić się jeszcze najwyższym K/D w meczu, a drugi zanotował najwięcej celnych strzałów w meczu. Czy ten zespół mógł zaskoczyć Codewise Unicorns w finale?

Filip Mozol, organizator rozgrywek
Codewise Unicorns to mocna drużyna, która bez problemu odnajdzie się w konfrontacji z najlepszymi drużynami w Polsce. Ich dużym atutem są umiejętności indywidualne oraz pomysłowe taktyki. Wydaje mi się jednak, że są jeszcze obszary nad którymi pilnie muszą popracować, aby odnieść sukces na zbliżającym się turnieju – myślę tu przede wszystkim o skutecznej komunikacji oraz… zaufaniu do siebie nawzajem. Jeżeli to poprawią to będą murowanym faworytem do walki o topowe lokaty.

Pewni swego

W decydującym meczu rywalem Codewise Unicorns była drużyna S-cie. Na mapie de_mirage widzieliśmy pokaz umiejętności Jednorożców. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim azizz, który… mógł się pochwalić prawie 90% skutecznością strzałów w głowę! Jego 19 fragów było ważną cegiełką do sukcesu całej drużyny, ale zdezorientowane S-cie nie zamierzało odpuścić na kolejnej planszy. Wyróżniał się szczególnie FirstBlood, który niczym nie odstawał od rywali w bezpośrednich pojedynkach. Jednak czy na de_dust2 starczyło mu sił, pomysłu oraz możliwości, aby samemu zapewnić drużynie sukces? Niestety nie. Lider zespołu nie był w stanie wypracować sobie dobrego miejsca na mapie, a przeciwnicy konsekwentnie wykorzystywali jego osamotnienie. Bohater dwóch poprzednich map zespołu S-cie, tym razem zdobył tylko 11 fragów – najmniej w całej drużynie. Sytuację starali się ratować jego koledzy z drużyny, ale na azizza z Codewise Unicorns nie było dzisiaj mocnych. Kolejne indywidualne akcje, świetna skuteczność w pojedynkach oraz ponadprzeciętna celność były jak autostrada do sukcesu. Jednorożce triumfują, a S-cie nie pozostaje bez szans w kolejnych eliminacjach. Czy im się uda?

Damian “Falon” Tworek, zawodnik Codewise Unicorns
Celujemy w pierwsze miejsce na LANie. Nie boimy się żadnego przeciwnika. Wierzymy w swoje umiejętności oraz wiemy na co nas stać. Jesteśmy pewni siebie i z pewnością należy nas traktować jako faworytów do wygrania całej imprezy. Damy z siebie wszystko!