Paralaksa tła

Puchar Burmistrza Stepnicy, czyli młodzi grają w gry

Robert Bilski – trener nowego pokolenia
18 grudnia 2017
Mateusz Krzywicki – Szczecin Gaming House od kuchni
11 stycznia 2018

Puchar Burmistrza Stepnicy, czyli młodzi grają w gry

Firma Polbit jest dumnym sponsorem wielu utalentowanych sportowców. Przez ostatnie lata udawało się pomagać między innymi zawodnikom sportów walki czy kierowcom w rajdach terenowych. Po sportach elektronicznych, przyszła również pora na zaangażowanie w rozwój młodych talentów w ramach Pogoń Szczecin Football Schools.

9 grudnia odbył się turniej o Puchar Burmistrza Stepnicy. Młodzi piłkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. W turniejach wzięli udział reprezentanci Pogoń Szczecin Football Schools ze Szczecina, Przecławia, Gościna, Widuchowa, Stepnicy, Kamienia Pomorskiego oraz Lipian. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się reprezentanci Szczecina, wśród starszych dzieciaków najlepsi byli zawodnicy z Przecławia, a w najstarszej grupie swoje rozgrywki zdominowali zawodnicy ze Stepnicy.

Polbit Esport League pełniło na wydarzeniu funkcję pomocniczą, udostępniając zawodnikom konsole z grą FIFA. Radości i ekscytacji nie było końca, gdy zgraja młodych piłkarzy prześcigała się w wymienianiu nazwisk ulubionych piłkarzy. Każdy chciał zagrać chociaż jedną rundę ze swoim ulubionym kolegą, aby udowoodnić mu kto jest lepszym Ronaldo czy Messim. Dla jednych była to szansa na odpoczynek, a dla innych możliwość rewanżu za niepowodzenia na prawdziwym boisku.

Całość przedsięwzięcia oceniamy bardzo pozytywnie i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenia. Nie mamy żadnych wątpliwości, że był to dopiero początek do prawdziwego mariażu między sportem, a e-sportem.