Paralaksa tła

Straszne granie. W co warto zagrać w Halloween?

Rocket League Polbit Challenge
30 października 2017
Maliasz ograł wszystkich. Podsumowanie Halloween Hearthstone Party.
22 listopada 2017

W co warto zagrać w Halloween?

Czas Halloween to próba charakteru i odwagi dla wszystkich fanów grozy. Sztuka masowego przekazu zdominowana jest przez krwawe horrory, a kolorowe, miejskie ozdoby pozwalają przeobrazić lokalne ulice w prawdziwe aleje strachu. Jest to jedyny dzień w roku w którym strach staje się wyznacznikiem doskonałości. Ludzie prześcigają się w pomysłach na mroczne kreacje, a przebrania zdeformowanych potworów to hit każdej potańcówki. Jednak niektórzy ostatnią noc października spędzą w ciemności własnego pokoju, wpatrzeni w migoczący ekran. Jaka produkcja jest najlepsza na samotny wieczór? Mamy kilka propozycji.

Five Nights At Freddy's

Cena: 7,35 € na Steam za pakiet 5 gier.

Five Nights At Freddy's to arcydzieło grozy stworzone przez Scotta Cawthona. Seria opowiada o pracy nocnego stróża w niewyróżniającej się amerykańskiej restauracji. Zmuszeni do pilnowania animatroników, zhumanizowanych robotów stworzonych z myślą o zabawianiu dzieci na urodzinach, staramy się wszystko utrzymać w nienagannym porządku. Szybko okazuje się jednak, że praca wcale nie należy do łatwych i co noc musimy walczyć o przetrwanie. Co ciekawe, seria FNAF największy sukces zawdzięcza nie powtarzalnej rozgrywce, a... niesamowitej, ukrytej historii, która będzie niewidoczna dla przeciętnego gracza. Myślisz, że uda Ci się rozgryźć co tak naprawdę autor miał na myśli? Szukaj wskazówek, a z pewnością będziesz kompletnie zaskoczony tym jak wszystko układa się w logiczną całość. Co ciekawe opowieść odniosła taki sukces, że nie tylko doczekała się dedykowanych książek, ale na podstawie gry zostanie nakręcony pełnometrażowy film!

Amnesia

Cena: 3,19 € na Steam za pakiet 2 gier.

Amnesia: The Dark Descent to bez wątpienia jeden z najlepszych horrorów w historii. Mroczny klimat połączony z interesującą fabułą to przepis na murowany sukces. Choć gra ma już ponad 7 lat to ciągle potrafi wywołać gęsią skórkę na rękach czy dreszcz przerażenia na plecach. Niepewność doprowadzająca do obłędu to znak rozpoznawczy tytułu. Trudno wytłumaczyć jak szybko panicznym nawykiem staje się paniczne spoglądanie za siebie czy błagalne proszenie o każdy promień światła. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika grozy, zwłaszcza za tak przystępną cenę.

Outlast

Cena: 3.99 € na Steam.

W Outlast trafiamy do zamkniętego ośrodka dla umysłowo chorych, w którym podobno dzieją się dziwne rzeczy. Od razu mroczny klimat staje się gęsty jak smoła i trzyma w napięciu od samego początku. Poczucie grozy oraz niepewności towarzyszy graczowi przez cały czas trwania rozgrywki. Ciemne, klaustrofobiczne pomieszczenia tylko potęgują uczucie strachu. Nieopisana rzeź i morze krwi rozlewające się leniwie na zimnych korytarzach to zachęta do pogoni nie tyle za rozwiązaniem zagadki tajemniczego miejsca, co zachęta do jak najszybszej ucieczki z domu wariatów. Dużym atutem gry jest także bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, która pozwala jeszcze lepiej zanurzyć się w bezdenny świat gry. Czy uda Ci się przetrwać?

Soma

Cena: 6,99 € na Steam.

SOMA to kolejne dzieło twórców Amnesii, Fritcional Games. Jest to przerażająca opowieść, która nie tylko gwarantuje dreszczyk emocji, ale również zmusza do refleksji nad ludzką egzystencją i próbuje odpowiedzieć na pytanie, gdzie tak naprawdę jest granica ludzkiej świadomości. Na wielką uwagę zasługuje niesamowity klimat, który w połączeniu ze świetną fabułą jest gwarancją przerażającego wieczoru. I choć nie jest to najstraszniejsza z wymienionych produkcji to jeżeli szukasz psychologicznego horroru z dużym naciskiem na odrealnione poczucie izolacji, samotności i ogólnego wyczerpania to bierz ten tytuł w ciemno.

The Walking Dead

Cena: 6,89 € na Steam lub 27,09 € za pakiet 5 gier.

The Walking Dead to bardziej rodzaj dramatu opowiadającego o świecie opanowanym przez zombie, aniżeli przerażającego horroru. Jednak jest to gra wybitna, która spopularyzowała nowy gatunek gier - interaktywnych filmów przygodowych. Historia opowiada o losach skazańca, Lee Everetta, który otrzymał od życia drugą szansę - szansę na przetrwanie w upadającym świecie. Jest to niezwykle wciągająca i wzruszająca opowieść, która cechuje się naprawdę mocnym i intensywnym klimatem. Ciężkie wybory moralne, ocean krwi oraz towarzyszące uczucie niepokoju pozwolą zapamiętać tą produkcję na długie wieczory.