FeelMystery wygrywa Ligę Otwartą

Zapowiedź rozgrywek Ligi Otwartej
12 maja 2017
Trenuj w Azoty Arena
15 maja 2017

FeelMystery wygrywa Ligę Otwartą

Po zaciętych kwalifikacjach, najlepsze zespoły stawiły się na finałach offline. Dla jednych był to debiut na Polbit Esport League, a dla innych kolejna szansa na pokazanie swoich umiejętności.

 

Ćwierćfinały rozpoczęły się od interesującej potyczki pomiędzy Proud People, a InKuSp. Zwycięzcy kwalifikacji w grupie B byli faworytami tego spotkania. Doświadczona ekipa nie potrafiła jednak znaleźć sposobu na dynamiczną i spontaniczną grę debiutantów Polbit Esport League. Po wyrównanym starciu InKuSp pokonało utalentowanych rywali i zapewniło sobie miejsce w półfinale.

Drugim ćwierćfinałem był mecz między Przepychaczami, a 22. Bulwary. Jedna z najlepszych drużyn miała możliwość sprawdzenia się w boju z zespołem, który przebrnął przez kwalifikacje bez ani jednej wygranej. Różnicę w umiejętnościach dało się odczuć również na mapie, co zaowocowało dużą i szybką wygraną zespołu Przepychacze.

W następnej parze FeelMystery podjęło NextLevel!. Weterani rozgrywek wygrali po interesującym spotkaniu. Pomimo przegranej, gracze NextLevel! nie tracili dobrego humoru i z pokorą przyjęli wynik spotkania. Udało im się ugrać aż 10 rund, co odbierali jako udany debiut i cenną lekcję przed kolejnymi turniejami.

W ostatnim spotkaniu Szpula Team przegrała z OnlyGentlemen. „Dżentelmeni” zaskakiwali pewną grą i pokazali, że dobra forma z kwalifikacji nie była przypadkiem. Na szczególną uwagę zasługuje gra Dawida „Wyjebambo” Korobilisa, który potwierdził, że jest jednym z najlepszych zawodników całego zespołu.

 

W przerwach pomiędzy pojedynkami gracze nie tylko mogli wymienić opinie na temat interesujących taktyk, ale również mogli napić się zimnego Red Bulla. Pozytywna atmosfera cały czas zarażała kolejnych zawodników, którzy z zaciekawieniem obserwowali rozgrywki pozostałych formacji.

Półfinały przeszły jak burza. OnlyGentlemen nie dało rady FeelMystery, a InKuSp poległo w starciu z Przepychaczami. Choć nikt nie miał wątpliwości, że w finale zmierzą się dwie najlepsze ekipy całego turnieju to solidna gra debiutantów została nagrodzona gromkimi brawami. Poza aplauzem zespoły mogły liczyć na 200 zł nagrody pocieszenia.

W finale byliśmy świadkami prawdziwego starcia tytanów. Każda z trzech map pojedynku BO3 była rzeczywistym odzwierciedleniem wysokich umiejętności obu zespołów. Pojedynki były wyrównane, a drużyny walczyły do ostatniej kropli krwi. Po pierwszej dogrywce nikt nie miał złudzeń, że będzie to piękny mecz CS:GO. Po trzech mapach świetnego widowiska lepsza okazała się drużyna FeelMystery, która poza miejscem w Ekstralidze, zgarnęła 1500 zł. Przepychacze za drugie miejsce w rywalizacji wzbogacili się o 500 zł. W wielkim finale należy przede wszystkim przybliżyć grę Mateusza „maaat” Kielara, który stanowił o głównej sile uderzeniowej swojej formacji.

 
Wyniki:
Proud People0 - 1InKuSp
Przepychacze1 - 022 Bulwary
Feel Mystery1 - 0NextLevel!
Szpula Team0 - 1Only Gentlemen
 
InKuSp0 - 1Przepychacze
Feel Mystery1 - 0Only Gentlemen
FeelMystery2 - 1Przepychacze